4.C

Informace 7. - 11. 1. 2019

Zdravím v novém roce!

Tento týden už se pomalu chystáme na uzavírání známek a s tím souvisí i příprava a opakování na pololetní práce z matematiky, českého jazyka a angličtiny.

Ma - již se pohybujeme v oboru přirozených čísel do 1 mil.

• pamětné sčítání a odčítání
  • písemné sčítání a odčítání
  • koncem týdne přibereme násobení jednociferným číslem
  • slovní úlohy podle učebnice a zkoušíme úlohy logické z Matematického klokánka

Čj

Informace 14. - 21. 12. 2018

Dobrý den,

čeká nás poslední školní týden tohoto roku, tak se těším, jak si ho v poklidu a ve vánočním duchu užijeme. Budeme jen procvičovat učivo, rozjímat a i tvořit.

S tvořením začneme hned v pondělí na pracovních činnostech - děti si mají donést pomeranč nebo jablíčko, které budou zdobit. K tomu koření na zapichování (hřebíček), malá štíhlá svíčka jako do lodiček, uzká červená stuha, sušené ovoce, rozinky, buráky. Vyberte si, co budete chtít (není potřeba všechno). V pondělí budou mít děti suplování, já nebudu.

Informace 3. - 7. 12.

Advent je tady a s ním náš pravidelný jarmak a konzultace. Informace jsem podala již minulý týden, tak jen připomenu, že peníze utržené za výrobky budou pro družinu moc důležité ... těšíme se, že pořídíme nové hry nebo pomůcky pro další tvoření. Děkujeme, že nás štědře podpoříte.

Informace 26. - 30. 11. 2018

Dobrý den,

tento týden bude převážně opakovací a od příštího týdne, prosince, nás čeká nové učivo.

V pondělí 3. 12. se půjdeme vánočně naladit do kostela sv.Jindřicha v Jindřišské ulici, kde si pro nás Pedagogické centrum Arcibiskupství pražského nachystalo program Adventní čekání. Chvíli strávíme v kostele a chvíli v prostorách centra, kde se ohřejeme. V kostele bude chladněji, proto, prosím, myslete na teplé oblečení.

Informace 12. - 16. 11. 2018

• . 1. čtvrtletní práce z ČJ
  • V matematice procvičujeme na úterní kontrolní práci
  • Aj - Unit 9, učíme se slovíčka z učebnice i z pracovních listů vlepených do školního sešitu

Úterý - Potravinová sbírka (info na webu školy)

Informace 22. 10. - 2. 11. 2018

Celý tento týden se v matematice věnujeme geometrii. Bohužel se stále zdržujeme tím, že se každý den najde několik dětí, které nemají pomůcky. Prosím, opravdu na přípravu dohlížejte. Informace o geometrii proběhla minulý týden jak na webu, tak i v notýskách! Je potřeba sešit, učebnice, 2x pravítko: nejlépe jedno dlouhé (30 cm), dále pak trojúhelník s ryskou, kružítko, ořezaná tužka o tvrdosti číslo 3 (tu také některé děti stále nemají).

Informace 15. - 19. 10. 2018

Tento týden budeme dohánět můj třídenní výpadek, nicméně děti nezahálely a poctivě pracovaly na zadaných úkolech.

V úterý nás čeká Světový den chleba - něco si povíme, něco se dozvíme i něco ochutnáme. Pomožte, prosím, dětem nachystat chlebovou svačinku (jakýkoliv druh chleba - jen bych byla ráda, aby děti věděly, co přinesly a z jakých surovin je). Zároveň si mají nachystat nějakou zajímavost nebo informaci, která se týká tématu chléb.

Národní zemědělské muzeum - Tajemství potravin aneb Víš, co jíš?

V pátek jsme toho stihli v zemědělském muzeu opravdu hodně. Nejprve jsme vystoupali na dechberoucí vyhlídku ze střechy muzea, pak jsme prošli výstavu Gastronomie, Rybářství a Myslivectví, až jsme doputovali na soutěžní hru zaměřenou na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.

Probírané učivo 1. - 5. 10.

ČJ

• stavba slova - předpona, kořen, příponová část
  • předpony vs. předložky
  • Předpony od-, nad-, pod-, před
  • 5. 10. začínáme se čtenářskou dílnou, nezapomeňte knížky (viz info níže)
  • Rozjíždíme celoroční hru Čtenářské bingo ...děti už povědomí o hře mají.

Čtenářská dílna

Každý si vybere knížku, věkově odpovídající, která má souvislý příběh (nikoli tedy jednotlivé pohádky, na sebe nenavazující příběhy, encyklopedie, komiksy apod.) Tuto knihu si bude nosit každý pátek!