Neplýtváme tím, co jíme - listopad 2018

V týdnu 19. 11. 2018 – 23. 11. 2018 znovu proběhla školní akce Neplýtváme tím, co jíme. Tentokrát se ekotýmy Odpady a Menu pro změnu na akci pečlivě připravily – ekotým Menu pro změnu společně s vedoucí školní jídelny paní Tíkalovou sestavily jídelníček, po škole pak byly s předstihem rozvěšené jídelní lístky, aby se dopředu vědělo, z čeho bude vybírat, a nakonec pomohli i třídní učitelé, kteří ještě žáky upozornili, aby si nezapomněli včas zvolit vybrané jídlo.

Vánoční vystoupení flétnistů pro rodiče 4.12.2018

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ FLÉTNISTŮ PRO RODIČE

V úterý 4. prosince zahrálo v hudebně všech 18 flétnistů (začátečníků i pokročilých) svým rodinným příslušníkům řadu  melodií pro vánoční pohodu. Na závěr jsme si všichni pěkně zazpívali. Děti zaslouží  velkou pochvalu!

Menu pro změnu - Dobročaj na Martinském čtení a Školní potravinová sbírka 2018

Ve čtvrtek 8.11. proběhl na naší škole již 4. ročník Martinského čtení a zúčastnil se ho i náš ekotým Menu pro změnu. Ne snad, že bychom předčítali dětem a jejich rodičům ze zdravých kuchařek, ale nabídli jsme jim námi připravený podzimní pečený čaj. V kavárně ho mohl ochutnat úplně kdokoliv, cena byla totiž více než příznivá – stačilo vybrat si kartičku s dobrým skutkem a přislíbit jeho splnění. Jsme rádi, že jste s výběrem neváhali a rádi pomáháte ostatním.

Martinské čtení 2018

V duchu hesla „Poznejte naši školu jinak“ proběhl ve čtvrtek 8.11.2018 v naší škole již 4. ročník čtení z dětských knih. Dětem 1.stupně a jejich rodičům četli učitelé i žáci naší školy, autoři dětských knih a herci. Po čtení se účastníci mohli občerstvit v naší literární kavárně. Školou projížděl také sv.Martin na bílém koni. Čtení mělo již tradičně úspěch a hojnou účast a proběhlo v nádherné atmosféře svíčkami osvětlené školy. Na jaře připravujeme další akci – Divadelní pouť, které se účastní třídy a učitelé se svým dramatickým představením.