Probírané učivo 6. 11. - 10. 11. 2017

Dobrý den,

máme před sebou velice náročný týden. Děti si poprvé vyzkouší opakovací čtvrletní práce z matematiky a českého jazyka. Vše jsme procvičovali, obsah znáte. Také budu koncem týdne chystat hodnocení do žákovských knížek, nezapomeňte mi ho pak, prosím, podepsat. Zkontrolujte i své podpisy u jednotlivých předmětů, někteří nemají v jednotlivých předmětech podpisy od začátku školního roku.

Ve čtvrtek se uvidíme na Martinském čtení (s dětmi se budeme chystat během odpolední výuky, tudíž kostýmy přibalte již ráno do školy).

V pátek ráno v 7:30 se chystá ekotým Menu pro změnu v rámci Národní potravinové sbírky pomáhat s vybíráním potravin, které žáci donesou. Vybrané potraviny a drogistické zboží putuje do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to přímo ve městech a regionech, kde se sbírka koná. Cesta darovaných potravin a drogerie je tak přímá a krátká a zakoupené jídlo a další věci pomáhají tam, kde chybějí a kde jsou potřeba. Darující veřejnost má prostřednictvím sbírky příležitost pomáhat přímo ve svém regionu, což je vždy ta nejlepší forma. Děkujeme.

• úterý 7. 11.
    • násobilka 1 - 10 (trénujte především dělení, tam ještě mají někteří rezervy)
    • počítání se závorkami
    • slovní úlohy
    • sčítání a odčítání v oboru do 100
  • nové učivo - písemné sčítání dvojciferných čísel

• příprava na 1. čtvrtletní práci (středa 8. 11.)
    • psaní i/y po měkkých a tvrdých souhláskách
    • abeceda (seřadit zadaná slova podle abecedy)
    • párové souhlásky
    • poznávání podstatných jmen a sloves
    • krátký diktát
  • čtvrtek - slova příbuzná
  • pátek - seznámení s vyjmenovanými slovy po B, Výři nesýčkují

Prvouka

• Vodstvo - povrchová/podpovrchové voda, levý přítok, pravý přítok, soutok, ústí
  • Naše vlast - historické země, sousedé ČR

Informace pro rodiče

Jistě vás již děti informovaly, že budeme pomáhat při letošním Martinském čtení. Vybrala jsem knížku Překlep a Škraloup, výherce ceny Magnezia Litera 2017 za literaturu pro děti a mládež a výherce Zlaté stuhy. Původně jsem ji měla číst já, ale nakonec jsem se obrátila na autory, zda-li by nechtěli přijít knížku představit sami. Ti k mému nadšení souhlasili a já navrhla, že by i přesto mohly naše děti ze 3.C čtení vtipně obohatit. Dnes jsme knihu dočetli, rozdali jsme postavy (skřítky), za které se děti chtějí převléknout ... moc vás prosím, abyste jim s kostýmy pomohli. Já se pokusím z knížky udělat fotky a poslat je na email. Ale se všemi osobně jsem již nějakou představu probrala. Držte se názvu postavy ... ta vám k nějakému legračnímu kostýmu pomůže (je to opravdu jen na vaší fantazii).

Co se týká samotného čtení, zatím náš doprovod ladíme a vymýšlíme, i s Bárou (autorkou) se teprve domlouváme na podobě. Asi budeme i hodně improvizovat :-) Nebude to jako na divadelní pouti, na tu nachystáme klasické představení. Skřítci nemusí být přítomni každému čtení, rozhodně bych ráda, aby navštívili i jiná místa a hlavně aby si ten večer užili. Také budeme s dětmi zdobit čtecí třídu, možná vás požádají o něco k dekoraci ... dopředu děkuji velice za půjčení. Pokud některý z rodičů nemůže na akci být a jeho skřítek by s námi rád byl, dejte mi vědět, domluvíme se :-) Informace budu přidávat, pokud máte dotazy, určitě volejte nebo pište, pokusím se hned odpovědět.

Díky moc za spolupráci a budu se na vás všechny na Martinském čtení těšit.

Palva Bacálkrová   :-)