Probírané učivo 19. 3. - 23. 3. 2018

Ma

• opakujeme převody na test (jen základní)
  • pamětné sčítání a odčítání v oboru do 1000
  • písemné sčítání do 1000
  • slovní úlohy
  • příprava na matematickou soutěž Matematický klokan
  • od středy je potřeba kružítko - učíme se rýsování kružnic, budeme ho potřebovat i do čtvrteční VV

ČJ

• slovesa a mluvnické kategorie sloves
  • upevňování vyjmenovaných slov po M a P (v úterý diktát podle strany 29 v PP)
  • ve čtvrtek seznámení se s VS po S

Pr

• Rostliny - dělení rostlin, části kvetoucích rostlin
  • Rostliny užitkové (ovoce, zelenina, hospodářské plodiny), okrasné, léčivé a jedovaté, chráněné a ohrožené
  • Podzemní části rostlin

Informace pro rodiče

• Ráda bych vřele rodičům poděkovala za návštěvu našich představení, za velikou podporu, kterou jsme od Vás po celou dobu zkoušek měli, za pomoc při výrobě či přípravě kostýmů ... byly bezvadné. Děkuji a věřím, že se Vám vystoupení líbila. Musím samozřejmě zmínit i velikou píli a radost dětí, s kterou do toho šly, pochválit je za jejich invenci, protože spousta nápadů vznikala doslova za pochodu a za poctivou přípravu při učení se textů. Bohužel jsem si neudělala jedinou fotku, tak pokud nějaké máte, ráda je sem pověsím.
  • Třídní schůzky se konají 27. 3. od 18:00 v naší 3.C. Třídní důvěrníci mají sraz v 17:30  Na schůzce budeme vybírat 1700 Kč na ŠvP. Ta proběhne od 4. 6. - 8. 6. v Poustkách (Žihle) plus také 300 Kč do třídního fondu, který je již vyčerpán.
  • Stále sbíráme PET víčka, každou středu pečlivě usušené pečivo (chléb, veky, rohlíky).
  • Jsme zapojeni do projetku Ovoce do škol a Mléko do škol.