Informace 22. 10. - 2. 11. 2018

Celý tento týden se v matematice věnujeme geometrii. Bohužel se stále zdržujeme tím, že se každý den najde několik dětí, které nemají pomůcky. Prosím, opravdu na přípravu dohlížejte. Informace o geometrii proběhla minulý týden jak na webu, tak i v notýskách! Je potřeba sešit, učebnice, 2x pravítko: nejlépe jedno dlouhé (30 cm), dále pak trojúhelník s ryskou, kružítko, ořezaná tužka o tvrdosti číslo 3 (tu také některé děti stále nemají).

Od tohoto pondělí rýsujeme kolmice, zopakovali jsme pojmy jako bod, přímka, úsečka, polopřímka. Od čtvrtka rýsujeme za pomoci 2 pravítek rovnoběžky, oprášíme kružnice. V pátek rýsování na známky.

31. 10. - 2. 11. Písemné sčítání a odčítání v oboru do 10 000, nově písemné násobení jednociferným číslem.

V ČJ - vyjmenovaná slova po B (a příští týden přidáme i L). Opakujte podle Výrů. Znovu otevřete stránky, kde jsou VS včetně soupisu slov příbuzných, projděte slovníček a zákeřné dvojice. Začneme psát testy a diktáty zaměřené právě na VS.

Současně stále upevňujeme psaní předpon, které ještě někomu činí potíže, obzvlášť předpony roz-, bez-, vz- a předpona ob, která se váže k rozlišování psaní ě / je  (oběd, objet,oběť, objeď).

Vl - mapy. Děti měly dobrovolný úkol ve formě pracovního listu o ČR. Někteří si tak mohli vylepšit známku z prvního testu. Bohužel (a to mě opravdu mrzí) mi vyplněný pracovní list odevzdala cca polovina dětí - na vypracování měly téměř 2 týdny. Není to škoda? 31. 10. ČR -  poloha, obyvatelstvo, historické části země

Aj - ve středu 31. 10. znovu písemná práce na téma Hobbies. Překlad vět se slovesem "can" (včetně tvoření otázky s "can"), umět odpovědět na otázky What are your hobbies? Can you ... ? What's your favourite sport? Slovíčka lekce 4, 5, 6.

Doplňující informace:

• V pátek 2. 11. fotografování
  • Vybírám 400 Kč na autobus, který nás bude vozit na plavání. Tímto připomínám, že ještě celý listopad chodíme pěšky. Někteří chodí ráno docela nalehko, ohlídejte, prosím, oblečení dle počasí. Bundy již jsou nutností a čepice se také hodí.
  • V pátek čtenářská dílna - mít knížku.
  • 8. 11. Martinské čtení
  • 13. 11. Potravinová sbírka
  • 19. - 23. 11. Neplýtvejme tím, co jíme aneb Týden beze zbytků. Ekotým Menu pro změnu a ekotým Odpady bude po celý týden sledovat množství vyhozeného jídla během obědů. Rádi bychom, abyste si dopředu zodpovědně navolili v jídelníčku jídlo, které vám chutná a o kterém víte, že ho sníte. Pojďme společně NEPLÝTVAT a zkusme mít lepší výsledek než v červnu.