info 9. - 13. 10.

Dobrý den,

tento týden se v naší Zahradě věnujeme ovoci a zelenině. Všechny naše aktivity a činnosti budou tedy věnovány těmto dobrotám. Včera děti dostaly úkol a moc všem děkuji za péči, kterou jste mu věnovali. Dnes jsme společně zjišťovali oblíbenost jednotlivých kousků u dětí, rodičů a sourozenců. Výsledky ještě musím zpracovat, vše jsme bohužel nestihli. U dětí zvítězil banán a jablka. V zelenině se nejoblíbenější stal meloun. U rodičů se pak nejoblíbenějším ovocem stalo jablko.

Společně se učíme dělit ovoce a zeleninu (peckovice, malvice,...kořenová, listová,....) Povídáme si, co vlastně zelenina a ovoce je a budeme si vyprávět zajímavosti a rekordy. Děti také mohly zjišťovat, jaké znají o ovoci a zelenině písničky. Sešlo se nám jich celkem dost. Děkuji i rodičům za pomoc.Stále ještě opakujeme abecedu a dnes jsme si začali povídat o tom, jaké máme druhy vět. Děti velmi baví věty vymýšlet, hlavně ty rozkazovací. V matematice stále oakujeme a kombinujeme různé druhy příkladů a úloh.

Zítra dostanou děti úkol z pracovního sešitu Čj, který je o výrobě křížal. Ve čtvrtek si také budeme křížaly vyrábět, tak nám držte palce. Až je nasušíme, tak Vám možná děti přinesou malou ochutnávku.

Třídní schůzky

Prohlíželi jsme si práce dětí, pracovní sešity a učebnice. domací úkoly - po, st, v případě potřeby čtení - pá.

deník - jak by mohl vypadat, co by mohl obsahovat

Aj - úkoly, jak děti pracují v hodině, co používají

Švp - červen, pravděpodobný termín - 1. týden v červnu - po - pá

akce - 17. 10. Vás srdečně zvu do naší školy na přednášku, pozvánky rodiče obdrželi na schůzkách.

17. 10. divadlo Budulínek - ve škole

1. nebo 2. 11 - exkurze do knihovny.

14. 11. fotografování

24.11. divadlo V Dlouhé -   O líné babičce

ekoprogram - stále čekám na termín

12. 12. divadlo Ježíšek - ve škole