info 8. - 12. 10. 2018

Dobrý den,

tak máme za sebou volby, ale ještě nás čeká druhé kolo voleb senátních. Proto budeme opět v pátek v družině, ale tentokrát půjdeme rovnou do družiny naší. Dětem jsem to dnes řekla a ještě budu znovu připomínat.

třídní schůzky - 2. 10. stručný zápis

formuláře k ochraně osobních dat, většinou jste hned vyplnili a odevzdali, prosím, kdo mi ještě nedal, tak pošlete po dětech.

formuláře k fotografiím - děti nosí, fotíme se 1. 11., peníze za fotky budu vybírat až budu mít fotografie. Jedno z dětí mi už peníze přineslo, mám je u sebe.

mlíčenky - rozdány, aktivace je na Vás, čísla karet jsem vlepila do malých notýsků - zelená samolepka

platba družiny - stejné jako jídelna, v předcházejícím měsíci platíme na další, můžete zaplatit měsíčně, půlročně, ročně, nejjednodušší je půlročně i z hlediska administrativy. V případě dotazů se mi ozvěte nebo se odpoledne domluvte s Terezkou v družině.

úkoly - pondělí, středa - označujeme si zeleným puntíkem

knihy a sešity si necháváme v lavici

notýsky si děti nosí domů - mohou se tam objevovat různé informace

tv - průběžně posílám domů na vyprání

11.10.- divadlo v kufru - koná se u nás ve škole, 30 Kč na žáka, hradím z fondu

1. 11. vánoční fotografování

8. 11. martinské čtení - srdečně všechny zveme, zažijte s námi školu jinak

konec listopadu - taneční vystoupení v Městské knihovně - datum včas upřesním

Minulý týden pracovaly děti poprvé ve skupinách, moc hezky fungovaly a spolupracovaly, vrchol našich dračích ostrovů bylo páteční pouštění draků - vítr moc nefoukal, ale děti běhaly, stále jsem jen rozmotávala draky a opravovala, tak to bylo dost náročné.

Tento týden začínáme číst - slabikovat, buďme trpěliví, všem to nepůjde hned, máme na to ale celý rok, důležité je, aby děti princip pochopily a pak to půjde snáze. Ve středu bude první čtecí úkol (čtenáři dostanou svůj text) a v pátek si budu děti brát individuálně a budeme trénovat.

Dnes mají děti úkol - kocour Sam - obal s balonky - číslice - strana 12/ číslice 1,2,3 - děti si ještě potřebují ukotvit správné psaní, někomu se to občas plete na druhou stranu.

Přehoupli jsme se do podzimu - čeká na nás písmenko S, sčítání a odčítání a budeme si společně povídat o podzimu a sledovat přírodu.

To je snad vše, mějte se fajn a opět přeji šťastnou ruku v druhém kole voleb. Prý nás čeká do konce měsíce babí léto, tak užívejte. Mirka Černá