info 23. - 27. 4. 2018

Dobrý den,

vítám Vás v posledním dubnovém týdnu. 30. 4. a 7. 5. máme ředitelská volna, tak si pěkně užijte oba prodloužené víkendy.

V pátek 27. 4. si s dětmi uděláme ve třídě čarodějnický den. Kdo chce, tak může přijít v kostýmu.

Prosím ještě jednou o kontrolu ŽK, na zadní straně mají děti hodnocení, tak se podepište. Podrobnější, slovní se budu snažit poslat co nejdříve.

Tento týden si stále povídáme o zvířatrch a rostlinách. Dnes děti moc hezky pracovaly venku ve dvojicích (většinou kluk a holka), výborně spolupracovaly a správně odpovídaly na otázky z říše zvířat.

Tento týden stále pracujeme se skupinami dě, tě, ně a bě, pě, vě,mě. Od května začneme s párovými souhláskami na konci a uprostřed slova. To je poslední větší celek, který nanás čeká a pak už budeme jenom opakovat.

V matematice  procvičujeme násobilku 2 a dělení. Pokud vše dobře půjde, tak bychom se ve čtvrtek seznámili s násobilkou 3.

Prosím, děti průběžně dočítají své knížky, odnesou si je domů, kontrolujte, zda si přinesou další, protože, když nám zbyde čas, tak si děti opravdu čtou. Děkuji moc.

Dnes dostaly děti za úkol křížovku, tak snad si s ní poradí. Ve středu budou mít úkol z písanky a v pátek nedostanou, užívejte volna.

Jinak všem děkuji za nošení petvíček, chleba a baterek.

Dole ve vestibulu můžete vidět práce všech dětí ke Dni Země.

Po volnu 9. 5. půjdeme do divadla Minor. Peníze budu vybírat v den divadla ráno.

Od dnešního dne chodíme na velké přestávky ven a pokud nám bude přát počasí, tak i na tělocvik a některé vybrané hodiny. Ve třídách začíná být opět dost velké teplo, tak dětem dávejte něco lehčího na sebe a hodně tekutin. děkuji za spolupráci.

Mějte se moc fajn. Mirka Černá