info 22. - 26. 10.

Dobrý den,

tak máme za sebou trochu kritický týden, protože řada dětí chytila střevní chřipku a v pátek už chybělo 9 dětí. Vše se ale asi odehrálo rychle a dnes dorazili skoro všichni.

Tento týden věnujeme projektu "Naše země", protože v neděli oslavíme 100 let založení Československa. Budeme si s dětmi povídat o naší zemi, jak vše vzniklo, o důležitých symbolech a projekt se prolne do všech předmětů. S tím je také spojen dnešní úkol. Děti dostaly dva úkoly, jeden je na zítřek a druhý na čtvrtek. - čtení - je na čtvrtek, můžete ale pilovat, kdo máte pocit, že to jde pomaleji. A na zítřek mají děti úkol, se kterým by potřebovaly od vás pomoci. Předem moc děkuji. Jednoduše máte popsat nějakou událost, osobnost, rekord,..., který se u nás během těch 100 stal a děti k němu mají dokreslit obrázek. Zítra si o tom společně budeme povídat a samozřejmě dětem se čtením nebo výkladem pomohu. Pokud to děti zvládnou samy prezentovat, pak skvělé, ale vím, že to není úplně jednoduché.

Tento týden budeme opakovat, hlavně slabiky, číst, čtenáři svoji knihu. Některé děti by také už chtěly číst svoje knihy, ale stále nemají úplně zažité slabikování, hláskují a bojím se, že by je tento způsob brzdil, cením si ale jejich touhy chtít.

V matematice píšeme číslice 1 až 5, počítáme s nimi a porovnáváme je.

V psaní pokračujeme v uvolňovacích cvičeních, ale již brzy se potkáme s prvními písmenky.

V pátek dám dětem domů tělocvik a sešity, protože máme podzimní prázdniny. tak si je pěkně užijte, odpočiňte si a nezapomeňte na konec letního času.

1. 11. vánoční fotografování, připomínám formuláře, které jsem rozdávala na třídních schůzkách

8. 11. čtvrtek - Martinské čtení, od 16.00 hodin

Mirka Černá