info 20. - 24.11.

Dobrý den,

dnes jsme začali projekt o rodině. Všem, kteří s dětmi připravili úkol o osobnosti se stejným jménem moc děkuji. Ve třídě se sešli opravdu zajímavé osobnosti. Přišel mezi nás Zdeněk Svěrák Holeček, výborná kuchařka Magdalena Dobromila Macháčková, objevitel Ameriky Kryštof Kolumbus Balaš nebo třeba skvělá herečka Anička Polívková Janečková a řada dalších. Děti se moc hezky prezentovaly a měly napsané opravdu důležité věci.

Jinak si budeme povídat o našich rodinách. V loňském roce jsme toho už také udělali spoustu, tak letos budeme aktivity rozvíjet dál.

V českém jazyce stále opakujeme slova nadřazená, podřazená, antonyma, synonyma a dnes jsme si začali povídat o slovech mnohoznačných - homonyma. Dále budeme probírat a opakovat hlásky a jejich rozdělení. Děti dnes také mají o těchto slovech úkol - pracovní list inspirovaný rodinou.

V matematice začínáme počítat do sta. Orientujeme se na ose, určujeme správná čísla, porovnáváme, rozlišujeme jednotky a desítky, určujeme co je hned za a před. Začali jsme také sčítat a odčitát - desítky.

V pátek 24. 11. půjdeme s dětmi do divadla V Dlouhé - Líná babička. Děti ráno přijdou do školy pouze s batůžkem, svačinou a pitím. Po první hodině pojedeme trmvají. Představení je od 10.00 hodin a trvá dvě hodiny. Vrátíme se tedy později okolo 12.45 - 13.00 hodin. Počítejte ještě s tím, že děti půjdou na oběd a vyzvedněte si je později.

Přeji pěkný týden. Mirka Černá