info 2. 10. - 6. 10. 2017

Dobrý den,

vítám Vás v novém týdnu, který věnujeme stromům. Procvičujeme abecedu - správné pořadí, řazení slov, pravidla řazení slov v abecedě, pořadí vět v textu. Dnes jsme pracovali s textem, který si děti přes volno měly přečíst. Odpovídali písemně na různé otázky a vyhledávali odpovědi v textu. Probíráme, jak se dělí stromy, jejich plody a tvary listů, z čeho je tvořen strom a jak je pro nás důležitý. Dnes byly děti rozdělené do skupin a venku zjišťovaly různé info o stromech.

V matematice počítáme stále s penězi. Děti různě rozměňují a dávají peníze dohromady. Řeší také písemné úlohy. Dnes mají také úkol - malý pracovní list, kde si procvičí počítání a správné pochopení textu.

V písance procvičujeme písmenka, slabiky, slova, opakujeme opis slov i přepis.

Prosím, aby si děti přinesly v pátek 6. 10. deník. budeme si je společně prohlížet a diskutovat nad nimi. Děkuji.

Zítra se na Vás těším - třídní schůzky jsou od 18.00 hodin v 1. patře - učebna číslo 30.

Prosím, abyste případně promysleli doučování vašich dětí. Kdo by měl zájem, tak bych s dětmi pracovala každý čtvrtek od 13.00 do 13.45 hodin. Doučování by mělo být pro děti, které něco nechápou, pracují pomalejším tempem nebo se ve větším kolektivu hůř soustředí.

Mějte se fajn. Mirka Černá