info 14. - 18. 5.

Dobrý den,

stále si povídáme o zvířatech, tento týden se věnujeme hmyzí říši. Dnes jsme si podrobněji vyprávěli o motýlech a děti měly ve spojení s motýly plnit řadu úkolů.

Hlavním tématem v čj je stále spodoba, děti už se začínají moc pěkně orientovat a používat pravidla pro psaní. Dnes mají také úkol ve skřítkovi Vítkovi - str. 8 / cvičení 4 a, b, c

Hlavním tématem m je násobilka - tento týden stále pilujeme násobení a dělení 2 a 3. Pokud budete mít chvilku, zkuste jen tak mezi řečí občas dětem říct nějaký příklad, ať se nám příklady pěkně automatizují. Děkuji.

Dnes také posílám dětem lísteček ohledně návratu z výletu a jejich pobytu v družině. O výletu vám ještě podrobněji napíšu příští týden. Obědy mají děti odhlášené a peníze budu vybírat v pondělí a úterý - 21. - 22. 5.

16. 5. máme ve škole charitativní den, my si ho s dětmi spojíme se dnem dobrých skutků. Připravíme sladké překvapení pani kuchařkám za jejich práci. Budeme si losovat vykonávání dobrých skutků a děti si mohou také na tento den přinést společenské hry. Ve škole se budou prodávat žluté kytičky na podporu boje proti rakovině - 20 Kč, budou se prodávat koláčky na podporu Delphiny, naší africké "spolužačky" - 20 Kč a  na hřišti se bude konat akce Run and Help - děti běhají na hřišti a za každé uběhnuté kolo mohou zaplatit 5 Kč , které půjdou na pomůcky pro tělesně postižené děti. Budeme rádi, pokud se zapojíte, ale vše je zcela dobrovolné a záleží na vaší domluvě s dětmi do čeho se chcete zapojit.

Příští týden 21. 5. bude poslední sběr petvíček, ve středu 23. 5.  je poslední sběr starého papíru a tuto středu 16. 5. je poslední sběr chleba.

Připomínám včas, aby jste neopomněly - potvrzení od lékaře na Švp. Paní doktorka mi také potvrdila, že je opravdu na 2 roky. Všechny dokumenty bych pak vybírala týden před odjezdem - budu vybírat potvrzení od lékaře, bezinfekčnost - datum odjezdu!!!! a kopii kartičky pojištěnce, případné léky pak u autobusu, ale také vás poprosím, aby vče bylo dobře popsané. Ráno pak bývá zmatek, tak abych něco nezapomněla.

Zahltila jsem vás řadou informací, tak snad to všechno vstřebáte. Pěkný týden. Mirka Černá