info 12. - 16.11.

Dobrý den, tak i nadále je v tomto týdnu s námi rodina Námořníkova, rozrostla se ještě o tety, strýce, bratrance,... Dnes také dostaly děti úkol o rodině. Mají parník do kterého mohou nakreslit nebo nalepit fotografie svých nejbližších příbuzných - rodokmen, mohou si také pod okýnka napsat jména. Úkol je až na pátek, protože je náročnější. Děkuji za spolupráci. Už jsme se seznámili se všemi písmeny z živé abecedy - s,l,m,p,a,e,i,o,u. Teď budeme procvičovat slabiky, skládat a číst první slova. Uvidíme, jak nám to půjde a ke konci měsíce by děti mohly dostat slabikáře. Pracujeme v živé abecedě - různá cvičení na slabiky, slova, skládání, odvozování. Psali jsme už v písance písmenko psací e a m, tento týden na nás čeká psací l a i. Děti se moc těšily na psaní perem a některým to opravdu prospělo a psaní jim jde lépe.

V matematice stále procvičujeme sčítání a odčítání do 5ti, slovní úlohy, určujeme počet, tvary, řešíme úlohy "ze života rodiny". Tento týden si přidáme číslici 6 a možná i 7, pokud nám to půjde.

Děkuji za Vaši velkou účast na Martinském čtení. Doufám, že jste si odpoledne se svými rodinami užili.

Zítra 13. 11. se koná potravinová sbírka. Ráno budou dobrovolníci ve vestibulu vybírat trvanlivé potraviny a drogerii. Kdo máte chuť, můžete se přidat. Bližší info je na stránkách školy. Od 19. 11. je ve škole týden "Šetříme s jídlem", tak s dětmi volte jídlo, které jim chutná, ať je co nejméně zbytků. Děkujeme.

Ve středu 21. 11. půjdeme na taneční vystoupení do městské knihovny. Vystoupení je od  10.00 hodin. V tento den si děti vezmou pouze batůžek se svačinou a pitím. Možná se vrátíme trochu později. Příští týden upřesním.

Prosím ještě, dbejte aby děti byly nejpozději za pět minut osm ve škole, nejlépe ve třídě. Zbytečně by pak ve vyšších ročnících mohly mít problémy s pozdními příchody. Když je to naučíme teď, přijde jim to samozřejmé. Chápu, že výprava ráno je těžká a některé děti nerady vstávají. Ale když přijdou včas, mohou si popovídat s kamarády, dojít si na toaletu a rozkoukat se, co se kolem nich děje a potom se lépe soustředí. Děkuji.

Vybrala jsem si od dětí Krtečky na hodnocení, tak je nehledejte. Velké díky za úkoly, děti nezapomínají.

Martin ještě nedorazil, tak přeji pěkné listopadové dny. Mirka Černá