info 12. - 16. 2.

Dobrý den, vítám Vás zpátky v naší třídě po jarních prázdninách. Podle vyprávění dětí jste si je snad užili, sportovali a zůstalo nám jen pár nemocných. Tak snad jsme chřipku překonali před prázdninami.

Ve středu 14. 2. si s dětmi uděláme třídní kolo v recitaci. Kdo chce, tak si může připravit básničku. Následně se pak v pondělí 19. 2., 5. hodinu bude v naší třídě konat školní kolo. Kdo z našich dětí nebude recitovat, stane se tak divákem.

V pátek 16. 2. si děti přinesou své deníky. Děkuji.

Zítra rozdám dětem přihlášky na školu v přírodě. Odstřihněte si informace a přihlášku mi pak prosím pošltete zpátky. Pokud se ještě se mnou chcete poradit, tak neváhejte a volejte.

22. 2. ve čtvrtek půjdeme s dětmi do divadla Minor na představení Zahrada. Společně jsme knihu dočetli, kdo byl nemocný, tomu jsem knihu poslala. Někdo mi říkal, že to ještě nestihl, tak si ji prosím doma dočtěte. Moc děkuji. V tento den si děti vezmou pouze batůžek se svačinou a pitím. Vrátíme se na oběd. Představení začíná v 9.30 hodin.

Také začneme pilně s dětmi nacvičovat na divadelní pouť. Probrala jsem s dětmi role a budu Vás moc prosit o spolupráci na kostýmech, které ale nebudou složité. Chceme v nich totiž také natočit klip k divadlu, tak dám co nejdříve vědět.

Tento týden a příští máme projekt Lidské tělo. Děti se dnes rozdělily do sedmi skupin. Pracují ve trojicích nebo čtveřicích. Samozřejmě opět je někdo spokojený víc, někdo méně, ale nálada ve skupinách se mění a děti se učí spolupracovat. Lidské tělo je pro ně velmi přitažlivé téma a opravdu se zajímají a samy znají spoustu věcí. V rámci projektu si povídáme o lidském těle, opakujeme názvy částí lidského těla, budeme zkoumat naše smysly, sledujeme zajímavé dokumenty, zabýváme se vývojem člověka.

V rámci projektu opakujeme abecedu, dělení hlásek, homonyma, synonyma,.. abecedu, tvrdé a měkké skupiny. Stále počítáme do sta  - sčítání a odčítání s přechodem přes deset. Řešíme slovní úlohy o těle a aktivity a činnosti zaměřujeme na člověka.

Dnes dostaly děti úkol - pracovní list - srovnat části lids. těla podle abecedy a vymyslet slova s měk. a tvrd. skupinami - měkká a tvrdá hlava.

Ve středu děti dostanou úkol a v pátek čtení.

Mějte se fajn. Mirka Černá