info 10. - 14. 12.

Dobrý den, tak posledních 14 dní a Vánoční prázdniny za dveřmi. Zdá se mi, že to každý rok utíká rychleji a rychleji.

kalendář - zítra 11.12, úterý, jdeme s dětmi do divadla Minaret na představení "Putování do Betléma". Ráno se sejdeme ve třídě, přivítáme se, nasvačíme a vyrazíme. Před divadlem ještě podnikneme procházku centrem, podíváme se na Václavské náměstí a trhy. Děti si vezmou pouze batůžek se svačinou a pitím, doporučuji se dobře obléknout, možná přijde i sníh, uvidíme.Vrátíme se okolo 12.30 hodin. Pak teprve půjdou děti na oběd. Myslím si, že po jídle budou až tak ve 13.30 hodin. Tuto zprávu mají také v malém notýsku.

Ve středu 12.12. máme od 8.00 hodin v tělocvičně ekoprogram "Potkani", asi tak hodinku. Poté se normálně vracíme do třídy, angličtina je.

Dnes děti dostaly úkol na středu (v úterý je divadlo), čtení - malý pracovní list

Těchto 14 dní věnujeme Vánocům a tradicím, které se k nim pojí. Také všechny hry a úkoly jsou motivované vánočně, adventem a zimou. Hodně opět opakujeme - hlásky, písmena, slabiky, slova, tvoříme a vymýšlíme věty. Ve čtvrtek na nás čeká nové písmenko N. V písance budeme psát psací p. V matematice opakujeme sčítání a odčítání do 7, číslo 7 jsme také spojili s koledou Půjdem spolu do Betléma a řešili jsme úlohy o hudebnících a hud. nástrojích. Minulý týden jsme se učili psát 8 a pomalu s ní budeme také počítat.

Děkujeme moc za návštěvu jarmarku a za peníze, které se vybraly. Děti dostanou nové hračky do družiny. Díky, díky.

Také děkuji za návštěvu konzultací. Snad byl každý, kdo chtěl, vyslyšen. Pokud máte ještě někdo potřebu schůzky, tak neváhejte a zavolejte mi.

Fotografie jsem rozdala, peníze se mi už skoro všechny sešly. Až budou hotové doobjednávky, tak po dětech pošlu.

Jinak se nám snad daří dobře, děti jsou šikovné a snaží se. Stále jsou motivované sběrem rybiček.

21. 12., pátek, si s dětmi připravíme vánoční posezení. V družině si děti vylosovaly koho by měly obdarovat. Chceme tak, aby každý něco dostal. Pokud si budou chtít dát mezi sebou další dárky s kamarády, tak samozřejmě mohou. Také mám prosbu, pokud chcete, mohou děti donést nějaké občerstvení, ať si ten poslední den užijeme. Předem moc děkuji za pochopení.

Mějte se pěkně a přeji předvánoční pohodu. Mirka Černá