Flétnový soubor

Pro rodiče flétnistů  2017/2018

Začátečníci ve čtvrtek od 14,00 do 14,45

Pokročilí ve čtvrtek od 15,00 do 15,45

Blíží se vánoční vystoupení začátečníků i pokročilých pro rodiče. Ve středu 6.12. budou mít děti sraz v 16,30. Vystoupení v 17,00, případně hned pak ještě jedno, kdyby se diváci nevešli. V tento den pořádá rovněž  ŠD Jarmark (15 - 16,30) a jsou třídní schůzky formou konzultací.

Jen pokročilí mají vystoupení v MŠ Na Balkáně v úterý 12.12. od 15,00. Na akci budou hrát 4x v různých třídách. Sraz ve 14,30, návrat (velmi přibližně) v 16,15. Děti vrátím do ŠD.

ZAČÁTEČNÍCI

POCTIVĚ DOMA TRÉNUJEME, ABYCHOM UMĚLI!!!

Vždy si označují při hodině v notách (Hidas, Daniel) barevným zvýrazňovačem nebo tužkou, co se probíralo a co mají doma trénovat. Už mají všichni tričko na vystoupení? A svítící rohy na to vánoční?

Podrobné informace níže.

KONTAKT, INFO, POMŮCKY, PLATBA

Rodiče flétnistů, prosím, kontaktujte mě vždy na tomto emailu: les@zschmelnice.cz, přes tento email probíhá všechna komunikace, informace o vystoupeních, případné omluvenky aj.

Je známo, že hra na flétnu  nejen rozvíjí hudebnost, ale je také vhodným a zábavným prostředkem, který pomáhá zlepšovat dechové funkce. Zvětšuje se objem plic, posiluje se bránice a další svaly hrudníku. Hra je tedy velmi vhodná pro alergiky a astmatiky. Nepochybný je i účinek výchovný a estetický. Vystupujeme na akcích školy, v mateřských školkách aj.

Soubor není výběrový, ale předpokládáme spolupráci rodičů při vytvoření podmínek pro soustavné domácí trénování.

Co je potřeba?

1. Plastová zobcová sopránová flétna jedině značky AULOS

/Yamahu ne/. Barokní ladění, aby nástroje trochu ladily dohromady.

Nejbližší prodejna hudebních nástrojů je na Vápence /Vozovka Žižkov/, jsou na Vás připraveni, flétny i noty tam mají.

2.   Noty: Ladislav Daniel – Škola hry pro zobcovou sopránovou flétnu, 1. díl /nové vydání v oranžových deskách/.

3.  Tužka, guma

4. Zvýrazňovače 4 barev /žlutý, oranžový, zelený, růžový/

5.   Pevné desky z papírnictví /nejlépe s větším množstvím průsvitných zasouvacích plastových A4 listů  - na vkládání dalších notových materiálů/, které pěkně drží otevřené na notovém stojanu.

6.     Společný úbor – bílé bavlněné tričko s krátkými rukávy s barevnou aplikací koček - vyberete si barvu koček dle vkusu.  Udělají to např. na kopírce Štěpánská 42, kde mají šablonu našich koček v počítači, stačí říci číslo zakázky 6302.

7. Flešku na nahrání některých doprovodů pro domácí trénování!!! Lze pak uložit do počítače, do chytrého mobilu... :)

Za každé pololetí činí úhrada 480 Kč.

Platíme na začátku září a ledna.

Číslo účtu  7034-2000793329/0800

KS 0008

VS má každý žák přidělený

Uveďte prosím čtyřmístný variabilní symbol /začínající 99../, který ode mne dostáváte v září emailem, a hlavně nezapomeňte napsat do zprávy pro příjemce příjmení a jméno žáka (je to nutné).