Flétnový soubor

Pro rodiče flétnistů  2018/2019

Začátečníci

Rodiče zájemců z budoucích 2., případně 1. ročníků (kteří budou stíhat doma trochu trénovat), kontaktujte mě, prosím, co nejdříve na les@zschmelnice.cz. Zatím mám asi 9 - 12 volných míst. Podrobné info níže. Pokud bych otevírala oddělení začátečníků, kroužek by byl asi ve čtvrtek od 14,00 do 14,45.

Pokročilí budou asi ve čtvrtek od 15,00 do 15,45.

KONTAKT, INFO, POMŮCKY, PLATBA

Rodiče flétnistů, prosím, kontaktujte mě vždy na tomto emailu: les@zschmelnice.cz, přes tento email probíhá všechna komunikace, informace o vystoupeních, případné omluvenky aj.

Je známo, že hra na flétnu  nejen rozvíjí hudebnost, ale je také vhodným a zábavným prostředkem, který pomáhá zlepšovat dechové funkce. Zvětšuje se objem plic, posiluje se bránice a další svaly hrudníku. Hra je tedy velmi vhodná pro alergiky a astmatiky. Nepochybný je i účinek výchovný a estetický. Vystupujeme na akcích školy, v mateřských školkách aj.

Soubor není výběrový, ale předpokládáme spolupráci rodičů při vytvoření podmínek pro soustavné domácí trénování.

Co je potřeba?

1. Plastová zobcová sopránová flétna jedině značky AULOS

/Yamahu ne/. Barokní ladění, aby nástroje trochu ladily dohromady.

Nejbližší prodejna hudebních nástrojů je na Vápence /Vozovka Žižkov/, jsou na Vás připraveni, flétny i noty tam mají.

2.   Noty: Ladislav Daniel – Škola hry pro zobcovou sopránovou flétnu, 1. díl /nové vydání v oranžových deskách/.

3.  Tužka, guma

4. Zvýrazňovače 4 barev /žlutý, oranžový, zelený, růžový/

5.   Pevné desky z papírnictví /nejlépe s větším množstvím průsvitných zasouvacích plastových A4 listů  - na vkládání dalších notových materiálů/, které pěkně drží otevřené na notovém stojanu.

6.     Společný úbor – bílé bavlněné tričko s krátkými rukávy s barevnou aplikací koček - vyberete si barvu koček dle vkusu.  Udělají to např. na kopírce Štěpánská 36, kde mají šablonu našich koček v počítači, stačí říci číslo zakázky 6302.

7. Flešku na nahrání některých doprovodů pro domácí trénování!!! Lze pak uložit do počítače, do chytrého mobilu... :)

Za každé pololetí činí úhrada 480 Kč.

Platíme na začátku září a ledna.

Číslo účtu  7034-2000793329/0800

KS 0008

VS má každý žák přidělený

Uveďte prosím čtyřmístný variabilní symbol /začínající 99../, který ode mne dostáváte v září emailem, a hlavně nezapomeňte napsat do zprávy pro příjemce příjmení a jméno žáka (je to nutné).