Flétnový soubor

Ve školním roce 2023/2024

bude opět pracovat kroužek

FLÉTNOVÝ SOUBOR

Mírně pokročilí flétnisti ve čtvrtek 14,45-15,30 od 7. září. (Třeťákům to navazuje na odpolední.) Sraz ve 14,40.

Pokročilí v pondělí 14,15-15,00 od 11. září. Sraz ve 14,10.

Prosím o přihlášení na email les@zschmelnice.cz. Moc se těším!

(1500 Kč za celý školní rok)

Informace níže:

Atrium 2007

//www.youtube.com/watch?v=vhqLhhkywbA

KONTAKT, INFO, POMŮCKY, PLATBA (níže info)

Rodiče, prosím, kontaktujte mě vždy na tomto emailu: les@zschmelnice.cz, přes tento email probíhá všechna komunikace, informace o vystoupeních, případné omluvenky aj.

Je známo, že hra na flétnu  nejen rozvíjí hudebnost, ale je také vhodným a zábavným prostředkem, který pomáhá zlepšovat dechové funkce. Zvětšuje se objem plic, posiluje se bránice a další svaly hrudníku. Hra je tedy velmi vhodná pro alergiky a astmatiky. Nepochybný je i účinek výchovný a estetický. Vystupujeme na akcích školy, v mateřských školkách aj.

Soubor není výběrový, ale předpokládáme spolupráci rodičů při vytvoření podmínek pro soustavné domácí trénování.

Co je potřeba?

1. Plastová zobcová sopránová flétna jedině značky AULOS

/Yamahu ne/. Barokní ladění, aby nástroje trochu ladily dohromady.

Nejbližší prodejna hudebních nástrojů je na Vápence /Vozovka Žižkov/, jsou na Vás připraveni, flétny i noty tam mají.

2.   Noty: Ladislav Daniel – Škola hry pro zobcovou sopránovou flétnu, 1. díl /nové vydání v oranžových deskách/.

3.  Tužka, guma

4. Zvýrazňovače 4 barev /žlutý, oranžový, zelený, růžový/

5.   Pevné desky z papírnictví /nejlépe s větším množstvím průsvitných zasouvacích plastových A4 listů  - na vkládání dalších notových materiálů/, které pěkně drží otevřené na notovém stojanu.

6.     Společný úbor – bílé bavlněné tričko s krátkými rukávy s barevným logem. Udělají to např. na kopírce Dasty, U Elektry, Praha 9.

http://www.dasty.cz .

Pro flétnisty mají logo v počítači. Flétnisti mohou mít kočky v libovolné barvě.

7. Flešku na nahrání některých doprovodů pro domácí trénování!!! Lze pak uložit do počítače, do chytrého mobilu... :)

Flétnisti platí na začátku září 1500 Kč.

Číslo účtu: 7034-2000793329/0800

KS 0008

VS Uveďte prosím čtyřmístný variabilní symbol, který ode mne dostáváte v září emailem, a hlavně nezapomeňte napsat do zprávy pro příjemce příjmení a jméno žáka (je to nutné).